Autobaterie

Servis: autobatere Praha 9

Autobaterie

 

Autobaterie slouží jako chemický zdroj elektrické energie. Energie se z ní čerpá pouze v případě, že je motor v klidu. V ostatních případech se zdrojem energie stává alternátor. Pokud chcete zvýšit životnost autobaterie, měli byste jí přes zimu dobíjet častěji. Takto nabitá baterie vydrží přes zimu i extrémně nízké teploty do -50°C na rozdíl od vybité baterie, která vydrží pouze teploty bodu mrazu.  Bezúdržbovou baterii se také vyplatí před zimním obdobím nabít.

Návod na výměnu autobaterie

1.       Propojte konektory autobaterie a kabelové svorky dle správné polarity

2.       Připojte kabel ke kontaktu s kladným pólem (zpravidla červený),  po té následuje záporný pól (zpravidla černý)

3.       Při odpojování baterie postup otočte, nejprve odpojte černý kabel a pak červený

Životnost autobaterií

Autobateriím prospívá časté používání. Průměrná životnost se pohybuje v rozmezí 3-5 let. Na životnost má vliv především správné seřízení regulátoru. U 12V baterií by hladina regulovaného napětí měla dosahovat hodnot 13,8 až 14,2V. U 6V baterií se tyto hodnoty pohybují v rozmezí 6,9V až 7,1V. V případě, že autobaterii dlouho nepoužíváme, může dojít na elektrodách k zatvrdnutí PbSO4 tzv. Sullfataci. Sullfatace se vyskytuje u olověného akumulátoru, který je ponechán více dní ve vybitém stavu.

Projevy sullfatace

1.       Hustota elektrolytu ve všech článcích je nižší než 1,22 kg/l

2.       Baterie se nenabíjí do plných hodnot

3.       Klidové napětí je menší než 12,5 V

 

Návod na startování pomocí startovacích kabelů

Abychom nastartovali vůz pomocí kabelů, je k tomu zapotřebí ještě druhý vůz. Najděte akumulátor a postavte obě dvě vozidla k sobě co nejblíže autobateriím. Důležité je vyndat klíče ze zapalování, protože se může aktivovat alarm a centrální zamykání vozidla a pak byste museli řešit ještě odemčení vozu. Propojte akumulátory startovacími kabely. Červený kabel připojte na svorku baterie, která je označena + ( vedou k ní červené kabely). Černým kabelem propojíme svorky označené -.  Zkontrolujte také, aby byly kleště na startovacích kabelech pevně připevněné  na elektricky vodivých částech. Nyní nastartujte přistavěné vozidlo a nechte motor běžet cca po dobu 5 minut. Až začnete startovat vybité vozidlo, zvyšte otáčky na  2500 otáček/min.  Nyní zkuste nastartovat vybité vozidlo.  Pokud motor nenaskočí do 10 vteřin, vypněte zapalování, nastartujte druhý vůz a poté zkuste nastartovat.

 

Neváhejte navštívit náš Autoservis na Praze 9 a my Vám zkontrolujeme stav autobaterie včetně elektroinstalace.

  

Copyright © 2014 Artgarage.cz | Mapa webu